Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Amina z Kanady

13. 2. 2008
ObrazekNarodila jsem se v Kanadě křesťanským rodičům původem z Evropy. První léta jsem vyrůstala v Kanadě. Potom se mí rodiče stali misionáři. Stěhovali jsme se po celých Spojených státech a Evropě, mezitímco moje rodina usilovala, aby se lidé stali křesťany. Nakonec jsme odešli do Jeruzaléma. Zde jsem objevila mnoho věcí o životě. Nikdy jsem dříve jsem nevěděla, kdo to je žid nebo muslim, ale rychle jsem se to naučila. Pamatuji si na první návštěvu Starého města, kdy jsem prvně v životě viděla muslimy.

Byla jsem fascinována jejich kulturou. Brzy jsem zjistila, že Staré město mne přitahuje více a více. Udělala jsem si zde přátele. Chodila jsem do křesťanské školy, která se nejprve nacházela na židovské straně Jeruzaléma, ale později byla přesunuta na arabskou stranu. Shledala jsem, že chodím do školy s těmito muslimskými lidmi. Rodiče mi brzy zakázali se s nimi přátelit, nebo vůbec s muslimy mluvit, protože, podle matky, byli plní démonů. V té době jsem byla velmi mladá, náctiletá, ale stejně jsem jí nikdy neuvěřila. Neviděla jsem žádné démonické skutky u těchto vřelých, srdečných lidí. Měla jsem hodně přátel a často jsem se vyplížila ven, abych je navštívila. Matka to brzy zjistila a zbila mě. Bylo mi řečeno, že mám v sobě také démony, proto mám tyto lidi ráda. Brzy nato mne matka vyhodila na ulici.

Bydlela jsem v internátní škole a pracovala, abych mohla zaplatit školné. Později moje rodina opustila Jeruzalém a vrátila se do Kanady a já jsem byla ponechána sama v Jeruzalémě. Po 3 letech jsem přišla do Kanady, abych svoji rodinu navštívila. Byli méne než přívětiví ke mně, jejich vlastní dceři. Řekli, že jsem posedlá démonem a nepustili mne do domu. Zůstala jsem v Kanadě 3 měsíce. Cítila jsem se ztracená a osamělá. Tak jsem se vrátila do Jeruzaléma, našla si práci ve Starém městě a nastěhovala se tam. Pracovala jsem pro arabskou rodinu, která mi pomáhala a starali se o mě víc, než rodina vlastní.

ObrazekKaždý den jsem se cítila přitahována do velkého majestátního Skalního chrámu. Chodila jsem tam a sedávala v zahradách a naslouchala volání k modlitbě. Jak jsem pozorovala muslimy scházející se k modlitbě, v srdci jsem cítila touhu. Chtěla jsem toto, ten pokoj v srdci, který většina vypadala, že má. Navzdory Intifadě, mučení a zabíjení, kterému byli vystaveni každý den, měli pokoj. Pokoj v srdci. Viděla jsem mnoho hrozných věcí v Jeruzalémě, na Západním pobřeží a v Gaze.

A slyšela jsem svět volat po míru!! Ale vždycky pro takzvané "ubohé Židy".

ObrazekSotva jsem kdy slyšela pláč za nebohé děti, pokoušející se bránit své matky a sestry před znásilněním a mučením. Tito lidé mají ta nejodvážnější srdce, jaká jsem kdy viděla. Malé děti konfontují vojáky obtížené zbraněmi s pouhými kameny. Doufám, že jednoho dne budu mít čtvrtinu jejich odvahy. 

Když jsem se přestěhovala do Kanady, setkala jsem se zde s muslimy z Libanonu. Vypadali, že jsou schopni odpovědět na každou otázku, kterou mám. A když neměli, tak se nabídli, že se zeptají učenců, a to na mne zapůsobilo ještě více, že se nebáli říct, "Já nevím". Nikdy mi nelhali, ani se mne nesnažili přechytračit. Není hanba říct, že se musím zeptat. Ve skutečnosti mi to posloužilo jako důkaz jejich čestnosti a lásky k jejich náboženství. 

Mnoho lidí mi tvrdilo, že ženy jsou v islámu utlačované. Toto byl samozřejmě můj hlavní zájem. Takže jsem kladla otázky, které se toho týkaly. Vysvětlili mi, že ženy jsou hodnotné, jako ten nejcennější poklad. Také mi vysvětlili, že muži nejsou lepší Obrazeknež ženy a ženy nejsou lepší než muži, jsou pouze odlišní. Odlišní v pocitech, myšlenkách a emocích, mimo jiné věci. Také mi řekli, že v islámu nejsou předsudky, ve skutečnosti mít předsudky je proti islámu. Muslimové neposuzují člověka podle barvy pleti, místa nebo postavení při narození, pohlaví. Jediným způsobem, jak může být člověk lepší než ostatní je, že je lepším muslimem. A to dává smysl, protože my neovlivníme kde nebo komu se narodíme. Stejně jako vrah nebo násilník nemůže být postaven na stejnou úroveň jako člověk, který byl celý život dobrým.

Ptala jsem se těchto lidí, aby mi vysvětlili všecko o bojování a takzvaném terorismu. A odpověď, co mi dali byla, že existují lidé, kteří praktikují islám a jiní, kdo ne. Chyba není v náboženství, ale v lidech, kteří ho neposlouchají. A mimo to, my neznáme všechny okolnosti toho, jaký je život, mimo našeho vlastního.

Nevěděla jsem doopravdy jak se osoba stává muslimem, a tak mi vysvětlili víru muslimů. A tady to je, jak to bylo vysvětleno mně a všem muslimům až po prvního proroka, Adama, pokoj s ním:

1.      Bůh je Jeden, Nedělitelný.

2.      Bůh se nepodobá žádnému ze Svých stvoření.

3.      Bůh existuje mimo prostor.

4.      Bůh nemá počátek.

5.      Bůh nemá konec.

6.      Bůh má vlastnost slyšení.

7.      Bůh má vlastnost vidění.

8.      Bůh má vlastnost řeči.

9.      Bůh má vlastnost vůle.

10.  Bůh má vlastnost moci.

11.  Bůh má vlastnost vědění.

12.  Bůh má vlastnost života.

13.  Bůh nepotřebuje nikoho a nic.

Když člověk pohlédne na víru islámu, stane se logickou a zjevnou. Je logické věřit, že Bůh je jeden. Například, kdyby někdo řekl, že existují dva bohové a jeden chtěl, aby tato osoba zemřela a druhý, aby žila, člověk nemůže být současně živ a mrtev, tak jeden z těchto takzvaných bohů by byl slabý a nic slabého si nezaslouží uctívání.

Nechte mi vysvětlit vám definici dokonalosti, protože když jsem to slyšela, tak všechno dávalo smysl. Dokonalost je cosi, co se nemění a nemá vady nebo slabosti, jelikož pokud se něco mění tak buď k horšímu nebo k lepšímu. A pokud se to mění k lepšímu, tak to znamená, že to bylo špatné, než se to stalo dobrým. Nic se nemění tak, aby to zůstalo stejné. A pokud se to mění k horšímu, tak už to dál není dokonalé. Tak Bůh je dokonalý; Bůh se nemění. 

ObrazekKdyž říkáme, že Bůh existuje mimo prostor, máme na mysli, že vše ostatní je stvoření. A stvoření mají začátek a konec. Proto všechno stvoření potřebuje Jediného, aby jim dal počátek a konec. Někteří lidé nepomýšlejí na rozsah stvoření. Prostor, čas, světlo, představivost, myšlenky, stejně jako lidé a zvířata patří do stvoření. Například prostor je stvoření. Má rozměry nebo tělo jako jiná stvoření. A ta potřebují Jediného, aby jim dal tvar a rozměry. Proto říkáme, že Bůh existoval mimo prostor předtím, než ho stvořil, a protože Bůh se nemění tak existuje mimo prostor i poté, co prostor stvořil. Jak naprosto logické!! Takže toto je správná a logická víra v Boha. A toto je víra každého muslima na této planetě bez ohledu na to, kde on nebo ona žije.

Když je islám praktikován náležitě je to krásný pohled. Doufám, že jsem vrhla světlo na některé vaše otázky o islámu. Jste vítáni poslat mi email (nkhadora@direct.ca ) pokud máte další otázky. Prosím Boha, aby vám ukázal správnou cestu – nebo aby vás na ní udržel.

 

www.islamreligion.com

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář