Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Diana z USA

13. 2. 2008
Byla jsem vychována v umírněné křesťanské domácnosti v Coloradu. Náboženství nebylo v našem domově nejdůležitější věcí. Můj otec vyrostl jako mormon, matka byla protestantka. Když jsem dorostla do puberty, stala jsem se zvědavou ohledně Boha, zda existuje a pokud ano, potom co to znamená pro lidi. Studovala jsem bibli a další křesťanskou literaturu velice horlivě. Dokonce ještě na vysoké škole jsem si všimla, že v bibli jsou zjevné nesrovnalosti, konkrétně ohledně přirozenosti Ježíše (pokoj s ním). Na některých místech to vypadalo, že se říká, že byl Bohem, na jiných synem Boha a na jiných pouhým člověkem. Avšak myslela jsem si, že tyto nesrovnalosti existují, protože doopravdy nerozumím tomu, co čtu. Nejprve jsem se obrátila k Církvi Boha, poté, co jsem od nich obdržela literaturu do emailu. Zapůsobilo to na mne, protože přibližovali náboženství více logickým a vědeckým způsobem, než na jaký jsem byla zvyklá. Dodržovali takové praktiky jako že nejedli vepřové, dodržovali stejné svátky jako Ježíš atd. Jednou jsem navštívila jejich bohoslužbu, ale z určitých důvodů jsem dál nechodila.

Když jsem nastoupila na kolej zapojila jsem se do studií bible skrze kampusové Křížové výpravy pro Krista. Chtěla jsem doopravdy pochopit Boží pravdu, ale nebyla jsem schopná vidět, co tou pravdou je, a myslela jsem, že studie bible mi pomohou. Pomohly. Tou dobou jsem potkala muslimského muže. Zajímalo mne, proč se modlí, tak jak se modlí a proto jsem začala číst korán. Brzy jsem poznala, že v islámu je aspekt, který postrádám v křesťanství: uctívání. Všechny modlitby, které jsem kdy slyšela, sestávaly většinou z "toto chci, toto potřebuji, prosím dej mi to" se jediným skutečným uctíváním "děkuji Ježíši, že jsi zemřel za naše hříchy". Divila jsem se, a co Bůh? Byla jsem přesvědčena, že Bůh islámu je tentýž Bůh, v něhož věřím, ale nebyla jsem si jistá, kdo byl Ježíš. Bála jsem uvěřit, že nebyl Božím synem, jelikož po celý život jsem byla učena, že taková víra znamená věčné potrestání v ohni pekelném.

Vůdce mého biblického studia dělal misionářskou práci u muslimů v Alžírsku, tedy jsem se rozhodla položit mu pár otázek, protože v té době jsem byla velice zmatená. Zeptala jsem se ho, co se stane mému muslimskému příteli a on mi řekl, že půjde do pekla, bezpochyby. Ptala jsem se, jakto, že korán, který je tak podobný bibli, může být falešný. Pravil, že je to nástroj ďábla, aby svedl lidi k nevíře. Nakonec jsem se ho zeptala, zda korán četl, zamýšlejíce otázat se na něco konkrétního, co jsem v něm vyčetla. Odpověděl: "Ne. Zkoušel jsem to a dělalo se mi z toho zle od žaludku." Byla jsem ohromená a rychle odešla. Tento muž, kterého jsem ctila jako vzdělaného vůdce, který několikrát pracoval s muslimy, nevěděl o islámu ani tolik, kolik jsem se já naučila během několika měsíců. A navíc neměl ani otázky nebo zvědavost. Byl si jist, že můj přítel půjde do pekla a že korán je dílo ďábla. Tím si nemohl být jist, pokud ho nepodrobil pečlivému zkoumání a to zjevně neudělal. To byl můj největší klíč k tomu, že korán je pravou cestou Boží. Alhamdulilah (chvála náleží Alláhu), že jsem podstoupila tento rozhovor.

Počala jsem studovat korán více a v několika měsících jsem pronesla šahadah. To bylo před rokem. Stále se učím, usiluji na cestě Boží, jsem vděčná, že mne Bůh tak vedl. Tady je náboženství, které obstojí v každé zkoušce logiky a rozumu. Takové, jaké jsem si vždycky myslela, má náboženství být. Mělo by dávat smysl, mělo by být logické.

Takto jsem se dostala k islámu. Avšak myslím, že bych měla říct, že jsem ráda, že jsem nepotkala mnoho muslimů předtím, než jsem se stala muslimkou. Na univerzitě, kterou navštěvuji, je většina muslimů chladná a odtažitá. Působí dojmem, že posuzují každého, kdo je, nebo vypadá jako nemuslim. Pokud bych znala tyto lidi, odvrátila bych se od islámu, protože jeho zástupci vypadají tak chladní. Muslimové mají neuvěřitelné poselství ke sdílení – poselství pravdy! Neměla jsem představu, co je islám, než jsem potkala svého přítele; kdyby Američané islámu lépe rozuměli, byli by k němu otevřenější.

Též si myslím, že by mělo být řečeno, že toto byla nejtěžší věc, jakou jsem kdy udělala. Konverze k islámu mne donutila neuposlechnout rodiče, protože nesouhlasí s věcmi jako je půst, nošení závoje a vyhýbání se určitým potravinám. Považují to za nesmysl a já musím neustále bojovat, abych mohla dělat, v co věřím a zároveň neztratit rodinu. Zatím nenosím závoj. Bojím se, že se mne zřeknou (alespoň na čas), přesto po tom dychtím, protože toužím být cudná způsobem, jakým to Bůh ženám přikázal.

 

www.islamreligion.com


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář