Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Núra Alsamman z USA

6. 5. 2008
Stala jsem se muslimkou ve věku 15 let. Moje matka je Syřanka (z rodiny z Halebu) narozená v Detroitu, a táta je Američan s rodiči polsko-slovenského původu. I já jsem se narodila v Detroitu, v Michiganu.  Moje babička je maronitka, oba rodiče jsou rození katolíci. Když mi bylo 15 chtěla jsem se stát jeptiškou. Ve třídě světové historie jsme probírali všechna hlavní náboženství. Když došlo na islám, velmi mne to zaujalo. Ve třídě byl egyptský bratr (muslim), který opravoval učitele, pokud se zmýlil a já jsem si pomyslela “Wow! Ten musí mít silnou víru, takto opravovat učitele.” Tak jednoho dne jsem se ho zeptala, jaký je rozdíl mezi katolicismem a islámem. Pravil, že moc velký ne. Taková odpověď mne neuspokojila, tak jsem požádala jeho matku, zda bych nemohla dostat kopii koránu v angličtině. Jednu mi dala a jak jsem začala číst, nedokázala jsem ho odložit. Prostě jsem ho četla a věděla, že je to od Alláha. Jednoduše víte, že neexistuje způsob, jak by toto mohl napsat člověk. A pro mne jako osobu, jež si cenní poezie, jsem si ho zamilovala a shledala úžasným. Tak jsem se ze mne v srdci stala muslimah.

A potom začaly těžkosti. Počala jsem se modlit, postit atd. Moji rodiče, hlavně máma, mi začali dělat hrozné problémy. Jsouce tak mladá jsem si představovala, že si islám zamilují stejně jako já, ale pro ně to bylo zcela jiné. Vzali mi můj hidžáb, můj modlitební kobereček, můj korán a materiály o islámu. Otec prohledával můj pokoj každý den a já jsem schovávala hidžáb hluboko v šatníku. Máma mi začala zakazovat kamarádit se s muslimy, a volávala rodičům mých přátel, aby přestali vykládat její dceři o islámu, protože ji matou.

Rodiče mě přiměli chodit do kostela a já jsem tam seděla a přemýšlela, tito lidé jsou tak ztracení a ten kněz jak lidem lže a předčítá jim z bible pouze to, co chce, aby slyšeli, a překrucuje význam. Jednoho dne máma zařídila konferenci se mnou a jedním knězem. Pravila jsem, že miluji islám a proč si myslí, že něco tak krásného je špatné? Povídal mi to a tamto a citoval z bible. Dokonce mi řekl, že můj sen – měla jsem sen, že jdu do muslimské země a do pouště zahalená hidžábem – řekl mi, že můj sen byl od Satana. Sám vypadal jako Satan, když to říkal, na výraz jeho tváře nikdy nezapomenu.

Matka mi vařila vepřové a tvrdila, že je to hovězí. Zkontrolovala jsem obal a tam stálo vepřové. A táta mi řekl, že v jeho domě jsi buď katolík anebo odejdeš. Dokonce jsem musela skrývat korán v klimatizaci, aby ho nedostali, protože by ho hodili do odpadků. Dokonce mi odmontovali zámek ze dveří do pokoje, takže modlit se bylo velice obtížné. Z mé modlitby si dělali legraci. Naučila jsem se modlitby v arabštině sama z malé modlitební knížky. Nemohu vysvětlit jak mne zraňoval takový postoj rodičů ke mně a k islámu.

Svojí mladší sestře jsem odpovídala na otázky o sobě a islámu. Rodiče mi sdělili, že pokud nepřestanu budu muset odejít. Přestala jsem, ale už jsem jí řekla dost věcí a nyní se mne vyptávala proč se katolíci prostě nemodlí k Bohu a musí chodit ke zpovědi a mnoho dalšího. Vyslovila jsem modlitbu, že kdybych byla starší, praktikovala bych islám totálně. Na chvíli jsem se přestala modlit, kéž mi Bůh odpustí. Nikdo mne nepodporoval ani nevedl vyjma rodičů mých přátel, jejichž rada byla, poslouchej rodiče. Moji muslimští kamarádi nechápali čím procházím a nebyli dost dospělí nebo vzdělaní, aby mne mohli učit nebo mi zodpověděli mé četné otázky.

Jednoho dne když mi bylo 20 a byla jsem na univerzitě jsem zavolala paní, která mi dala korán, neboť jsem se doslechla, že poblíž byla právě postavená mešita. Předtím byla nejbližší mešita vzdálená asi hodinu cesty autem. Pozvala mne na večeři, tak jsem šla a když jsem slyšela volání k modlitbě, byla jsem tak šťastná, že jsem se rozplakala. Svoje šahadah jsem během ramadánu zopakovala veřejně a zavázala se, že budu vytrvalá a nebudu se starat o to, co říkají nebo dělají rodiče nebo kdokoli jiný. Cítila jsem, že mohu spojit tento bod s Jonášem (pokoj s ním), když byl v břiše velryby. Bylo mi to určeno. Přestala jsem se špatnými návyky a opustila špatnou společnost. Obklopila jsem se muslimy.

Začala jsem nosit hidžáb a rodiče mi řekli, takhle ven nepůjdeš. Někdy jsem si oblékla hidžáb v autě, aby mě neviděli, protože matka vždycky říkala, "islám učí poslouchat rodiče, tak musíš dělat, co řekneme". Řekla, tu věc na hlavě nosit nebudeš a budeš nosit kraťasy a budeš atraktivní. Řekla mi, že v islámském oblečení vypadám jako stařena. Jednoho dne nechtěla, aby mě sestřiny přátelé viděli s hidžábem, tak mi ho se sestrou strhly z hlavy. V sebeobraně jsem matku uhodila, Bůh mi odpusť. Řekla mi, že jsem sobecká a zostuzuji svou sestru a celou rodinu. Nechtěla, aby nás lidi spolu viděli na veřejnosti. Moje babička mi také dávala zabrat. Někdy jsem se modlila a ona na mne ječela: "Neslyšíš, když s tebou mluvím?" Jednou dokonce řekla, že nevěří, že Ježíš se narodil zázračně. Když jsem recitovala korán tak se tomu smáli anebo nadávali. Děda se mnou přestal mluvit a máma mě poslal k čertu, stejně tak babička. Matka mne dokonce vzala k psychiatrovi, když jsem byla mladší. Vyložila mu, že jsem se stala muslimkou a on se snažil mi dát psychotické léky. Hodila jsem to do koše.

Samozřejmě se vším tím blázincem okolo bylo velice těžké soustředit se na studium. Chtěla jsem studovat islám a stát se jakoby učencem. Takže jsem se začala ohlížet po muslimském manželovi. Všechna chvála náleží Alláhu, našla jsem muslima z Damašku, v Sýrii. Vzali jsme se a přestěhovala jsem se z Atlanty do Houstonu. Rok nato se mi narodil chlapec, Jusuf. Všechna chvála náleží Alláhu, jsem velice šťastná a doufám se přestěhovat do Medíny. Všechno je nádherné. 

Nedávno jsem potkala sestru z Jordánska, která se také stala muslimkou. Taktéž má za sebou těžké časy, jako já. Slyšela jsem úžasné příběhy o lidech přijímajících islám, jako o tom židovském chlápkovi z New York, jenž se přestěhoval do Jeruzaléma a stal se muslimem, i se svou ženou a dětmi. Všechna chvála náleží Alláhu. Prostě děkuji Alláhu za poskytnutí mi vedení k islámu.

 

www.islamreligion.com

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář