Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Proč nosím niqáb – sestra Aiša UmmAmahtullah

26. 1. 2009

V deváté třídě jsem potkala dívku z Egypta. Ptala jsem se jí proč nosí pokrývku hlavy a ona mi řekla, že je muslimka. To mne znovu zaujalo a chtěla jsem poznat islám. Ona Obrazekmi odpovídala na otázky a dokonce mne pozvala do masdžid, ačkoli tehdy jsem nešla. Přítel mého otce byl afroamerický muslim a toho jsem se ptala na jeho náboženství. On mě vzal do mešity a já jsem byla očarována ženami v závojích.

Ztratila jsem na nějakou dobu zájem o islám. Ale hledala jsem dlouho duchovní základnu. Se svou nejlepší kamarádkou jsem chodila do různých kostelů a na chvíli jsem cítila, že se přibližuji Bohu a Ježíši, ale neměla jsem pocit, že dělám dost a křesťanství mne mátlo. Pak jsem poznala bahaismus jako blízkovýchodní náboženství, ale nikdy jsem nebyla schopná chodit na jejich setkání. Když jsem bydlela s matkou chodila jsem do kostela s babičkou a zpívala ve sboru. Jenže pak došlo k 11.září a můj zájem o islám se znovu probudil a začala jsem ho zkoumat. Chodila jsem na chat, prohlížela webové stránky, koupila jsem si anglický překlad Koránu a knihy o islámu a touto literaturou jsem byla přesvědčena. Šahadah jsem pronesla online online 7.ledna v 11:45, a potom znovu osobně tři týdny nato a nikdy jsem se necítila tak … duchovně pozvednutá!!

ObrazekHned vzápětí jsem začala nosit šátek a to, co jsem považovala za správný islámský oděv. Nejprve jsem se bála co si lidé, pomyslí, navíc na mne matka tlačila kvůli náboženství a nechtěla mi dovolit nosit šátek, takže jsem se nastěhovala zpět k otci, který mi poskytl náboženskou svobodu a který respektuje moji víru, alhamdulilah.

Pak jsem pocítila touhu oblékat se více islámsky. Jednoho dne v masdžid jsem potkala ženu, která byla niqábi. Darovala mi tři džilbáby a já jsem byla okouzlena jejím závojem na tváři. Viděla jsem ženy v Sáudské Arábii, které se oblékají jako ona a líbila se mi ta tajemnost, která je obklopuje, ale nechápala jsem, že se tak oblékají kvůli Alláhu.

Začala jsem nosit niqáb nedávno a cítím se mnohem bezpečnější jsouce zahalená. Teď se snažím nosit rukavice a oční clonu. Myslím, že je to pro ženy povinností a necítím se jako kus masa. Nenosím je do práce, protože je to výrobní prostředí, ale jinak je nosím kamkoli jdu!!!!

 

www.muhadjabah.com

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář