Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Proč nosím niqáb - Umm Umar

26. 1. 2009

As'Salamu 'alejkum wa Rahmatullahi wa Barakatuhu
Přijala jsem islám v 15 letech. Tedy věděla jsem, že islám je pravda, ale oficiálně před svědky jsem řekla šahadah až v 18 letech jako nováček na koleji. Tehdy jsem nosila šortky, krátká trička a kozačky a nedokázala jsem se podřídit hidžábu, protože jsem byla příliš ovlivněná dunjá.
ObrazekAlhamdulillah jsem na koleji potkala sestry nosící chemáry a ty mne pobídly, abych ho nosila taky. Řekla, jsem jim, že nechci nic jiného, než být plně praktikující muslimka a nosit úplný hidžáb, takže toho dne, co jsem veřejně pronesla šahada, jsem oblékla chemár a už se neohlížela zpět, Alhamdulillah!
Můj první rok v chemáru bylo pro mne všechno nové a divné. Pořád jsem se cítila podivně s odhaleným obličejem, protože na koleji chemár nepůsobil jako signál pro muže, aby se mnou nemluvili uvolněně jako s nemuslimskou ženou. Stále se mnou nemuslimští muži mluvili způsobem, který byl podle mě nevhodný, přestože jsem se chovala nejlepším možným způsobem, jak jsem dokázala, inša`Alláh.
Bratr z kampusu mi dal několik knih a nahrávek o niqábu přibližně ve stejné době, kdy jsem sama cítila, že bych si chtěla zahalovat obličej. Číst důkazy z Koránu a ObrazekSunny bylo pro mne burcujícím momentem... Rozhodla jsem se právě tehdy, že chci nosit niqáb, abych poslechla a potěšila Alláha. Takže v srpnu 1998 jsem oblékla niqáb, a od té doby ho nosím, Alhamdulillah.
Přestože je to někdy těžké, uvědomuji si, že vstoupit do Džannah není snadné a že musíme překonat své rozmary a nafs a poslouchat Alláha co nejlépe. Takže Alhamdulillah nosím niqáb a uvědomuji si, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, jaké jsem pro sebe udělala!

Umm 'Umar

 

www.muhajabah.com

 

 

Náhledy fotografií ze složky Ženy

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář