Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Důvody proč Islám povoluje polygamii

23. 3. 2007
Všechny věci Islámem povolené vykazují, že jejich výhody přesahují nevýhody. Analyzujeme-li důvody a výsledky polygamie, zjistíme, že pravidla Islámu jsou vhodná pro každé místo či dobu.

Korán dává dopad polygamie na roveň starosti o vdovy a sirotky, tedy ve prospěch společnosti.

A dávejte sirotkům majetky jejich a nezaměňujte špatné za dobré! Nepohlcujte jejich jmění přidávajíce je k majetkům svým, vždyť to je hřích veliký!

Bojite-li se, že nebudete spravedliví k sirotkům. Berte si za manželky ženy takové, které jsou vám příjemné, dvě, tři a čtyři; avšak bojíte-li se, že nebudete spravedliví, tedy si vezměte jen jednu nebo ty, jimiž vládnou pravice vaše. A tak se nejlépe vyhnete odchýlení. 4:2-3

Islámská polygamie poukazuje na problém prostituce a osamělých matek – záležitostem běžným na Západě. Namísto podvádění – nevěra je jedním z nejběžnejších důvodů rozvodu na Západě – Islám dovoluje muži vzít si více než jednu manželku s plným převzetím povinností ke každé z nich.

Počet žen na světě přesahuje počet mužů. Bertrand Russell napsal: v zemích, kde počet žen přesahuje počet mužů je zjevná nespravedlnost, že takové ženy, kvůli aritmetické nutnosti, musí zůstat neprovdané, zcela zbaveny sexuální zkušenosti.

 

Stát

Mužská populace

Ženská polulace

Rusko

46.1%

53.9%

Británie

48.6%

51.5%

USA

48.8%

51.2%

Brazílie

49.7%

50.27%

 

Vezměme USA jako příklad. Proč jsou mimomanželské aféry tak rozšířené? Co to umožňuje je ovšem dostatečné množství ochotných žen. Většina je svobodných (v současné době 34 milionů a toto číslo stále roste) a svobodné ženy všeobecně mají také více volného času než vdané. Podívejte se na tuto statistiku: Jedna z pěti žen nemá partnera prostě proto, že není dost volných mužů. 25letá žena stojí tváří v tvář nedostatku vhodných partnerů a s narustajícím věkem narustá i tento problém. Rozvedení muži se mnohem snáze znovu ožení a většinou – s mnohem mladší ženou. Tedy počet čtyřicetiletých osamělých žen více než dvakrát přesahuje počet stejně starých volných mužů. Existuje velká pravděpodobnost, že žena, která se v 35 letech rozvede zůstane sama po zbytek života. Tam, kde ženy získávaji větší a větší samostatnost (finanční nezávislost) raději a snadněji navážou známost s ženatým mužem.

Na druhou stranu – ženy, které nejsou finančně nezávislé jsou důvodem nárůstu prostituce. Například v Německu (0.96 mužů/ženu) jakákoli žena mladší 55 let, která nemá práci déle než rok musí vzít jakékoli zaměstnání – včetně prostitutky – nebo ztratí podporu (Je to pravda? Tomu se mi nechce věřit, ale v tom článku to tak je… Představa, že mi na pracáku nabídnou místo ve veřejném domě… Jestli o tom něco víte ať už je to pravda nebo ne, prosííím napište!) Studie z roku 1994 zjistila, že 16% 18-59 letých mužů v USA už někdy zaplatilo za sex. (Gagnon, Laumann, and Kolata 1994).

Co víc, problém nerovnováhy v počtu pohlaví přináší také války. Naprostým fenoménem byla 2.sv.válka. Po jejím skončení bylo v Německu o 7,300,000 víc svobodných žen než mužů (3.3 miliónu z nich byly vdovy). Na 100 mužů ve věku od 20 do 30 připadalo 167 žen stejné věkové skupiny. Mnoho z těchto žen potřebovalo muže nejen jako partnera, ale také živitele a pomocníka v časech neštěstí a nedostatku. Mnoho mužů z vítězných vojenských sil těchto žen využilo, platili za jejich povolnost cigaretami, chlebem a čokoládou.  

Polygamie může být alternativou za rozvod v případě manželských problémů. Namísto zbavení se neplodné ženy nebo donucení zůstat bezdětný v případě, že s ní chce dál žít, může muž založit rodinu s jinou ženou a zároveň se postarat o tu první, v případě, že si přeje s ním zůstat.

Učení Islámu včetně povolení polygamie se shoduje s lidskou přirozeností. Muži všeobecně ve srovnání s ženami mají větší sexuální potřebu. Podle vědců zabývajících se evolucí má muž narozdíl od ženy také potřebu vícero sexuálních partnerek. Řešení Islámu zajišťuje jedinou zodpovědnou variantu naplnění této genetické potřeby.

Existuje univerzální rozdíl v reprodukci žen a mužů. Plodnost ženy se omezuje na období mezi 20 a přibližně 45 rokem, kdežto mnozí muži mají zdravé děti ještě ve svých 70 letech. Polygamie je řešením pro muže, který chce mít velké množství dětí, hlavně v tradičních, zemědělských společenstvích. Toto může vypadat jako nedůležité v Západních společnostech, kde přestává být přímá souvislost mezi manželstvím a početím dítěte. Polygamie je také řešením pro muže, který nechce uspokojovat svou touhu v mimomanželském svazku, zároveň však jeho žena má výrazně nižší potřebu sexuálního styku a dochází mezi nimi v tomto bodě k rozporům. Může to být řešením v případě dlouhé periody, nemoci, atd. Islám takto dává muži zodpovědnost za svou sexuální touhu, dává mu legální cestu namísto nevěry nebo využití služeb prostitutek. Tíim pádem také omezuje šíření sexuálně přenosných nemocí.

Každý může jasně vidět, že existuje mnoho výhod jež jsou výsledkem povolení polygamie. Mnoho sociálních problémů zůstává nevyřešených nebo se zhoršuje díky moderní restrikci polygamie. Jedinec by se neměl vždy dívat na svou kulturu jako na tu nejvyšší v dějinách, ale spíše analyzovat své zvyky, tradice a přesvědčení objektivně. Když to lidé udělají, s otevřenou myslí a srdcem, dostanou se blíže a blíže k pravdě, až jim to bude jasné jako je světlo za bílého dne.

Převzato z IslamReligion.com - publikováno 25.4.2006


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář