Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Závoj

6. 5. 2011Prorok řekl: ''Kdybyste věděli, co vím já, smáli byste se méně a plakali více!"

 

Mnoho lidí si klade otázku, proč se muslimské ženy zahalují závojem...

Tedy, dnes v některých společnostech může chodit žena na veřejnosti polonahá, být stálým zákazníkem barů a klubů, kouřit, pít, tancovat na diskotékách a mít sex s kýmkoli si zamane. Může dokonce posloužit svému příteli jako neplacená prostitutka a má svobodu zavraždit svoje dítě, když otěhotní. Může konkurovat v obchodním světě využitím svého těla k propagaci komerčního zboží. Po tom všem bude považována za doopravdy 'osvobozenou' ženu.

Jedna studie provedená Kalifornskou univerzitou zjistila, že fotografie v médiích zdůrazňují tváře mužů, ale těla žen. Na průměrném obrázku ženy méně než polovina (45%) fotografie byla využita pro ženský obličej. Na obrázcích mužů průměrně skoro dvě třetiny (65%) fotografie ukazovalo mužovu tvář.

veil-articlelarge.jpg

Rozhovor mezi květinou a perlou
Překrásná a nádherně vonící květina s pestrými barvami potkala perlu, žijící daleko na mořském dně a postrádající všechny tyto rysy. Obě se seznámily.

Květina řekla: “Naše rodina je ohromná, patří tam růže a kopretiny a mnoho dalších druhů, a každý má jiné barvy a vůni.” Najednou posmutněla.

“To co říkáš nevypadá zle, tak proč jsi smutná?” zeptala se perla.

“Lidé s námi zacházejí lehkomyslně; podceňují nás. Nepěstují nás kvůli nám samotným, ale aby se potěšili naší vůní a zjevem. Pak nás zahodí na ulici nebo do popelnice, až nás oloupí o lesk a vůni.”

Květina si povzdechla a pak řekla: “Povídej mi o svém životě! Jak ty žiješ? Jaké to je? Jsi pohřbená na dně moře.”

Perla odpověděla: “Přestože nemám ani jasné barvy ani sladkou vůni, lidé si myslí, že jsem cenná. Udělají nemožné, aby mne získali. Cestují daleko a potápějí se hlubin oceánu při mém hledání. Asi by tě překvapilo, že čím hlouběji ležím, tím krásnější a lesklejší jsem.

To pozvedá moji hodnotu v jejich myšlení. Žiju v tlusté skořápce, izolovaná v temném moři. Avšak jsem šťastná a hrdá, že žiju v bezpečné zóně daleko od bezohledných a zlých rukou a pořád mne lidé považují za cennou.”

 

Závoj není odpovědnost, je to právo dané mi Stvořitelem, Jenž ví nejlépe.

 

Proroku, řekni manželkám svým, dcerám svým i věřícím ženám, aby přitahovaly k sobě své závoje! A toto bude nejvhodnější k tomu, aby byly poznány a nebyly uráženy. A Bůh je odpouštějící, slitovný. [Súra Al Ahzab, verš 59]

 

 

Náhledy fotografií ze složky Oděv


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář